Jak grilovat bůček?

Jak udělat bůček na grilu

Postup přípravy

Bůček nakrájíme na centimetrové plátky, potřeme bylinkami s česnekem a naložíme do marinády nejméně na 2 hodiny, nejlépe ale přes noc. Takto připravené maso položíme na gril nebo lávový kámen (potřený zbylým marinádovým olejem) a pozvolna grilujeme.
ArchivPodobné

Jak grilovat bok

Gril si rozpalte na 80 stupňů. V případě bůčku zvolte nepřímé grilování. Buďto tedy netopte přímo pod masem, nebo použijte litinový plát nad oharky, aby nešel na maso přímý žár. Poté už stačí jenom udržovat teplo a vydržet přibližně pět hodin, abyste bůček dovedli k dokonalosti.
Archiv

Jak grilovat vepřový bok

Bůček bez kosti a bez kůže marinujeme sójovou omáčkou, strouhaným zázvorem, česnekem a třtinovým cukrem. Necháme v lednici odpočinout do druhého dne. Ochucené maso rukama zlehka očistíme a grilujeme v chladnější zóně grilu, přiklopíme poklop a za průběžného otáčení pečeme asi 45 minut.
Archiv

Jak na marinovat bůček

Z medu, sójovky, octa, najemno nastrouhaného zázvoru a česneku vymíchejte marinádu. Maso vložte do vhodné nádoby s víkem, přelijte jej marinádou a pořádně ji do masa vetřete. Nechte přes noc nebo min. 3 hodiny marinovat v lednici.

Jak dlouho se griluje bůček

V misce smíchejte olej s medem, sójovou omáčkou a lisovaným česnekem. Podle chuti přidejte chilli, sůl a pepř. Bůček nařízněte a potřete marinádou. Maso nechte alespoň 2 hodiny uležet a pak ho pozvolna grilujte zhruba 60–80 minut.

Jak dlouho delat bůček na grilu

Ve velké mísee všechny ingredience na marinádu důkladně promícháme a přidáme plátky bůčku. Bůček v marinádě poctivě obalte, aby se do masa dostala všechna důležitá chuť. Takto připravený bůček necháme několik hodin odležet v lednici. Plátky bůčku grilujeme cca 6 minut z každé strany.

Jak naložit krkovičku na grilování

Z hořčice, kečupu, olivového oleje, cibule nakrájené na kostičky, drceného česneku, koření a bylinek připravíme marinádu. Plátky krkovice přelijeme marinádou, přikryjeme potravinovou fólií a vložíme na noc do lednice. Krkovici grilujeme 15 minut z obou stran, občas potíráme marinádou.

Co s Buckem

To je náš pomalu pečený vepřový bůček. Budete k němu potřebovat jen kvalitní kus masa – vepřový bok s kůží – a pak už jen česnek a cibuli. K pečenému bůčku doporučujeme podávat salát s kyselou zálivkou (případně rovnou trochu kysaného zelí), který trochu vykompenzuje tučnost masa.

Jak dlouho nakládat maso

Doba naložení potom záleží na druhu masa a použité soli. Kuřecí nebo kachní prsa stačí naložit na 1–5 dní. Uzení vepřového masa probíhá zpravidla po uplynutí 3–6 týdnů po naložení (s výjimkou menších a libových částí, jako třeba panenka, které stačí i necelý týden).

Jak grilovat Krkovici aby byla měkká

Ve chvíli, kdy krkovičku naklepete, porušíte svalová vlákna. Maso pak během grilování přijde o většinu šťávy. Nesolte, nepepřete, nemarinujte. Maso díky tomu měkčí nebude, zato vám bude olej použitý v marinádě kapat do grilu a bylinky nebo česnek se spálí.

Jak upéct bůček aby byl měkký

Po nasolení ho položíme kůží nahoru na připravený pekáček s cibulí a česnekem a podlijeme 150 ml vody. Nepřikryté vložíme do předehřáté trouby a pečeme 30 minut. Poté snížíme teplotu na cca 160 °C, bůček otočíme kůží dolů a pečeme dalších 30 minut. Opět otočíme kůží nahoru pečeme znovu 30 minut.

Jak péct pomalu bůček

Pěkně očistíme kůži na bůčku, aby na ní nezůstal ani chloupek. Do pekáčku dáme cca 100ml vody a maso dáme kůží dolů (do vody). Vrchní část osolíme, opepříme a lehce okmínujeme. Dáme péct zakryté do trouby na 100 – 120 celsiusů cca hodinku.

Jak dlouho muze být maso v lednici

Pokud se maso nechystáte zmrazit, je vhodné ho zpracovat do dvou dnů od nákupu. Obvykle vydrží maso v chladničce zhruba 2 – 4 dny (záleží na typu masa). Mražené maso uchovávejte v mrazáku při teplotě min. -18°C.

Proč nakládat maso

Maso se marinuje hlavně ze dvou důvodů. První je jasný, marinováním dodáme masu chuť, která grilováním ještě zesílí. Druhý důvod, který je neméně důležitý, je zkřehnutí masa. Správně marinované maso je pak křehčí a chutnější.

Kdy naložit maso na gril

Správné nakládání masa

Ideální je maso naložit 24 hodin předem, minimálně však tři hodiny před samotným grilováním.

Jak nejlepe grilovat Krkovici

Grilujte krkovičku čtyři až pět minut na dobře rozpáleném uhlí pod pokličkou, pak ji otočte a nechte ji na grilu ještě jednou stejně dlouhou dobu. Po grilování musí stejk asi dvě minuty odpočívat. „Během grilování se štáva stáhne dovnitř masa. Kdybychom do něj řízli hned, vyteče šťáva na talíř a maso bude suché.

Na jakou teplotu péct bůček

Do pekáče dejte bůček kůží dolů, trošku podlijte vodou, přidejte cibuli a česnek. Pečte při 160–180 °C hodinu a půl. Po půlhodině bůček otočte kůží nahoru. Během pečení podlévejte.

Jak dlouho se vaří bůček

Maso opláchneme a dáme vařit do prudce vařící vody s kořením. Stáhneme teplotu a vaříme pozvolna na 90 °C cca hodinu a půl až dvě. Uvařené maso (záleží na mase, mělo by být měkké) necháme stát ve vývaru asi půl hodiny a vytáhneme.

Na jakou teplotu se peče bůček

Do pekáče dejte bůček kůží dolů, trošku podlijte vodou, přidejte cibuli a česnek. Pečte při 160–180 °C hodinu a půl. Po půlhodině bůček otočte kůží nahoru. Během pečení podlévejte.

Jak dlouho péct bůček v alobalu

Pekáček volíme velký tak, aby jím byl tak akorát vyplněný. Podlijeme vodou a vložíme na 20 minut do trouby na 220 stupňů. Poté snížíme teplotu na 140 stupňů, pekáček přiklopíme nebo přikryjeme alobalem. Takhle necháme péct bůček cca 3 hodiny a podle potřeby přidáváme vodu nebo vývar.

Jak rychle se kazí maso

I tak ale musíme s teplotou okolo 0 °C počítat, že maso lze uchovat jen v řádu několika málo dní. Při teplotě 5 °C si můžeme dovolit nechat maso v chladničce nanejvýš 2-3 dny v závislosti na množství bakterií na mase při jeho nákupu a také podmínkách cesty domů (teplota/doba).

Jak dlouho vydrží bůček v lednici

V lednici vydrží vepřové maso po naporcování 3 – 5 dní, opět tedy záleží na tom, jak dlouho už si pobylo u prodejce. Stejně dlouhou životnost mívají i pokrmy připravené z vařeného či jinak tepelně zpracovaného vepřového – samozřejmě ale záleží i na dalších použitých ingrediencích.

Proč je maso z udírny tuhé

Špatná doba uzení

Stačí asi 8 až 12 hodin, jinak bude maso vyschlé a tuhé. Při kratší době uzení zase ale může být maso uvnitř ještě syrové.

Kdy solit maso na grilování

Solit je proto vhodné až těsně před začátkem grilování. Co nejčerstvější a co nejlibovější. Takový požadavek máme obvykle na mysli, když se vydáme do supermarketu či masny vybrat maso na grilování.

Jak se má správně grilovat maso

Gril nejdříve rozpalte na vysokou teplotu, vložte maso a po obou stranách rychle ogrilujte. Ihned snižte tepotu, zavřete víko (pokud máte) a grilujte asi 15 až 20 minut z každé strany. Maso vyjměte, nechte pár minut na prkénku odpočívat, potom ho nakrájejte na tenké plátky a podávejte ještě teplé.