Jaké je největší zvíře na světě?

Jaký je největší zvíře světa

Plejtvák obrovský (Balaenoptera musculus), v jiných jazycích známý jako modrá velryba (anglicky blue whale, německy Blauwal), je mořský savec z řádu kytovců. Jde o největšího současného žijícího živočicha a podle dosavadních informací i o největšího živočicha vůbec, alespoň z hlediska tělesné hmotnosti.

Jaké je největší zvíře v ČR

Nejvyšší a největší zvíře v ČR

U nás zubr vyhynul přibližně v polovině 18. století. Od roku 1997 propaguje ochranářská společnost Česká krajina návrat zubrů do volné přírody. Proto je v tomto článku zubr uváděn jako největší a nejvyšší zvíře České republiky.

Jaké zvíře je nejmenší na světě

Bělozubka nejmenší
Čeleď rejskovití (Soricidae)
Rod bělozubka (Suncus)
Binomické jméno
Suncus etruscus (Savi, 1822)

Jaký je nejstarší zvíře na světě

Vědci z Australské národní univerzity objevili ve spolupráci s ruskými a německými experty molekuly tuku na extrémně staré fosilii. Podařilo se jim tak objevit zřejmě nejstarší známé zvíře, které kdy na Zemi žilo. Tvor nazývaný Dickinsonia se po naší planetě pohyboval před 558 miliony lety.

Jaké zvíře má největší jazyk

Víš kdo má nejdelší jazyk Mravenečník velký má nejdelší jazyk ze všech suchozemských savců. Jazyk mravenečníka hřivnatého měří až 88 cm a jedinec ho může vymrštit až 150× za minutu. Sežere zhruba 30 000 mravenců a termitů za den.

Co je nejvzácnější zvíře na světě

Nejvzácnějším savcem světa je jednorohý nosorožec jávský (Rhinoceros sondaicus). V kohoutku je vysoký asi 1,5 m a váží 1,4 tun. Populace, tohoto dříve běžně rozšířeného druhu, klesla koncem 20. st.

Jaké je nejvzácnější zvíře na světě

Nejvzácnějším savcem světa je jednorohý nosorožec jávský (Rhinoceros sondaicus). V kohoutku je vysoký asi 1,5 m a váží 1,4 tun. Populace, tohoto dříve běžně rozšířeného druhu, klesla koncem 20. st.

Jaké zvíře zabije nejvíc lidí za rok

Ano, nejnebezpečnějšími zvířaty světa jsou komáři. Jejich bodavě sací ústní ústrojí samo o sobě samozřejmě člověka nezahubí. Může však na něj přenést tropické smrtelné nemoci, především malárii a horečku dengue. Komáři žijí na všech kontinentech kromě Antarktidy a ročně způsobí asi 750 000 úmrtí.

Které zvíře je nejchytřejší

Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí. Delfíní se dokážou zamilovat, což se stalo v jednom z amerických akvárií samci delfína skákavého, který žil v zajetí.

Kdo zije nejdele

Nejdéle žijícím savcem je velryba grónská (až 200 let). Dlouhověký je i slon, který se dožívá až 70 let. Lidé ve vyspělých zemích se běžně dožijí 80 let, existuje ale skupina lidí, jejichž věk přesáhl 100 let.

Jak dlouho se dožije vrána

Jen v zimě se sdružuje do malých hejn. Dožívá se věku 5–10 let. Popis: Velký pěvec z čeledi krkavcovitých, dosahuje délky 44–51 cm, rozpětí křídel 93–100 cm a hmotnost 540–600 g.

Kdo má nejdelší jazyk na světě

Její jazyk měří 9,75 centimetru a sedmnáctiletou teenagerku zapsali do Guinnessovy knihy rekordů. Chanel Tapperová je majitelkou nejdelšího jazyka na světě.

Kdo má největší uši na světě

V absolutním měřítku má největší uši slon jihoafrický (Loxodonta africana africana) má i největší uši ze všech, jeden boltec váži až 84 kg a je ve svém nejširším bodu vzdálen od hlavy až 150 cm.

Jaké zvíře je nejohroženější

Mezi nejohroženější druhy na světě patří mořské želvy nebo tučňáci.

Co je nejnebezpečnější zvíře

Top 10 nevražednějších zvířat na světě1 – Komáři. 2 až 3 miliony úmrtí ročně2 – Hadi. Více než 100 000 úmrtí ročně3 – Štíři. Až 5 000 úmrtí ročně4 – Krokodýlové Stačí jeden pohled a každý hned vytuší, že krokodýla si do postele asi jen tak nevezme.5 – Sloni. Více než 600 úmrtí za rok.6 – Africký buvol.7 – Včely.8 – Lvi.

Jaké zvíře je chytré

Nejchytřejší zvířata. DELFÍN používá nástroje a rafinované techniky společného lovu, ctí hierarchii ve skupinách a vyznačuje se extrémně dobrou pamětí. ŠIMPANZ si pamatuje obličeje a hierarchii ve skupině, učí se „vhledem“, tedy pochopením, nikoli napodobováním.

Co je nejnebezpečnější zvíře na světě

Ačkoliv se seznamy nejnebezpečnějších zvířat světa podle počtu lidských úmrtí často liší, komáři vévodí všem z nich.

Jak dlouho se dožije želva

Pokud uvažujete o pořízení želvy jako domácího mazlíčka, měli byste si uvědomit, že menší želvy mohou žít až 70 let a středně velké až 120 let. Mořské želvy se nedožívají tak pokročilého věku, ale jsou také velmi dlouho žijícími živočichy a ne jen nákupem "na několik let".

Který Papoušek žije nejdéle

Žijí ze všech papoušků nejdéle, kakadu žlutočečelatý se dožívá až 119 let.

Jak se jmenuje samec od vrány

Tím nejčastějším je, že jsou to vrány, dalším pak, že havran je samec vrány.

Který savec má nejvíce zubů

Dožije-li se například žralok bílý 30 let, snadno si spočítáte, že mu tlamou projde kolem 30 tisíc zubů. Pokud hledáme živočicha s největším počtem trvalých zubů, tady vynikají savci. V moři je to delfín dlouholebý. Má až 252 zubů.

Jak dlouho trval nejdelší hovor na světě

Trvá přes šedesát minut. Pokud vám dlouho trvá zvednutí telefonu při příchozím hovoru, mohla by se vám nová melodie hodit. Její délka činí přesně 61 minut a 40 sekund a k dispozici je uživatelům v Japonsku. Hovoříme tak o nejdelším oficiálně nabízeném vyzvánění na světě.

Jaké zvířata jsou na pokraji vyhynutí

Na pokraji vyhynutí: 5 nejohroženějších druhů zvířatDruh: nosorožec tuponosý severní Výskyt: rezervace Ol Pejeta Conservancy, Keňa.Druh: lemur severní Výskyt: Madagaskar.Druh: levhart mandžuský Výskyt: jihovýchodní Rusko a Čína.Druh: gorila horská Výskyt: Uganda, Rwanda, Kongo.Druh: ara kaninda. Výskyt: Bolívie.

Které zvíře zabiji pro zábavu

vztah delfínů a žraloků. Ač občas žralok delfína uloví, není to jeho hlavní potrava, neloví delfína pravidelně. U žraloka ale vždy jde o jídlo. Jediný mořský tvor, který zabíjí pro zábavu, je delfín.

Jaké zvíře má největší IQ

Delfíni, nejchytřejší savci v oceánech

Vědci mají za to, že delfín je nejchytřejší zvíře na světě. Vykazují různé vzorce chování, které jsou podobné jako u lidí.