Jak použít tlačítko Print Screen?

Kde je klávesa Print Screen

POZNÁMKA: Klávesa Print Screen se většinou nachází v pravém horním rohu klávesnice.

Jak zapnout Print Screen

V závislosti na hardwaru můžete použít klávesu s logem Windows + PRTSCN jako klávesovou zkratku pro pořízení screenshotu obrazovky. Pokud vaše zařízení tlačítko nebo klávesu PRTSCN nemá, můžete pomocí kombinace kláves FN + klávesa s logem Windows + MEZERNÍK pořídit screenshot, který pak můžete „vytisknout”.
Archiv

Jak udělat Print Screen jedné obrazovky

Ano, takhle snadné je vytvoření snímku obrazovky ve Windows 10. Klíčová klávesová zkratka Win + levý Shift + S pro uživatele Windows 10.
Archiv

Jak vložit Print Screen do mailu

Přejděte do emailu, otevřete novou zprávu a v těle zprávy stiskněte kombinaci kláves CTRL + V – kopie obrazovky se ze schránky vloží do emailu.

Jak udělat výřez z obrazovky

Používání nástroje Výstřižky, když máte myš a klávesnici:Stiskněte klávesu s logem Windows + Shift + S. Zatímco budete vybírat oblast výstřižku, plocha ztmavne.Obdélníkový režim je vybraný ve výchozím nastavení.Snímek obrazovky se automaticky zkopíruje do schránky.

Co je Fn na klávesnici

Klávesy Fn nebo F Lock poskytují dvě sady příkazů pro množství kláves. Sem patří horní řada standardních funkčních kláves (F1–F12). Standardní příkazy jsou označené na přední straně kláves (například F3). Alternativní příkazy jsou označené na horní straně kláves (například Redo).

Co je to Print Screen

Počítačový termín snímek obrazovky (z angl. screenshot) popisuje „zmrazení“ a zkopírování aktuální podoby obrazovky (monitoru počítače) a uložení v paměti počítače nebo i následný záznam na pevný disk v podobě grafického obrázku.

Jak se kopíruje obrazovka

Stisknutím tlačítka PRINT SCREEN zachytíte obrázek celé obrazovky a zkopírujete ho do schránky v paměti počítače. Potom můžete obrázek vložit (CTRL+V) do dokumentu, e-mailové zprávy nebo jiného souboru. Kde je tlačítko PRINT SCREEN Text, který vidíte na klávesnici, může být PrtSc, PrtScn nebo PrntScrn.

Jak Vyscreenovat jen jednu obrazovku

Screenshot pouze vybraného okna

Zajímavou alternativou může být printscreen pouze vybraného okna. Stačí před stiskem klávesy PrintScrn podržet tlačítko levý ALT (hned vedle mezerníku nalevo). Systém zachytí pouze část obrazovky s aktuálně vybraným oknem.

Jak uložit obrazovku jako obrázek

PrtScn + klávesa Windows

Když stisknete tuto klávesovou zkratku, pak vaše obrazovka na okamžik problikne – stejně, jako když se otevře a zavře závěrka fotoaparátu. Spusťte program Průzkumník souborů, přesuňte se do složky Obrázky > Snímky obrazovky a zde bude na vás čekat vámi pořízený snímek obrazovky.

Jak uložit snímek obrazovky

Stisknutím tlačítka PRINT SCREEN zachytíte obrázek celé obrazovky a zkopírujete ho do schránky v paměti počítače. Potom můžete obrázek vložit (CTRL+V) do dokumentu, e-mailové zprávy nebo jiného souboru. Kde je tlačítko PRINT SCREEN Text, který vidíte na klávesnici, může být PrtSc, PrtScn nebo PrntScrn.

Jak spustit nahrávání obrazovky

Win + Alt + R – Klávesová zkratka slouží pro spuštění nahrávání. Opětovným stiskem dojde k ukončení nahrávání obrazovky. Proces nahrávání se zobrazuje prostřednictvím malého panelu na obrazovce. Na panelu můžete nahrávání ukončit ručně nebo zde zapnout/vypnout mikrofon během nahrávání.

Jak otočit pravítko ve výstřižku

Postup otočení pravítka

Stiskněte horní nebo dolní část pravítka (světle modrá barva) a přetáhněte pravítko směrem, kterým jej chcete otočit. Pravítko zobrazí aktuální otočení ve stupních.

Co dělá klávesa F8

F8. Pomocí této klávesy se lze při restartování počítače dostat do "Boot menu", v případě pokud chcete provádět změny v operačním systému. Používá se tedy pro přístup k systému Windows v nouzovém režimu.

Jak aktivovat tlačítko FN

Zapnutí klávesy FN Lock na klávesnici All In One Media Keyboard. Klávesu FN Lock na klávesnici All In One Media Keyboard zapnete současným stisknutím kláves FN a Caps Lock. Opětovným současným stisknutím kláves FN a Caps Lock klávesu FN Lock vypnete.

Jak udělat Print Screen Apple

Snímek obrazovky pořídíte současným stisknutím a podržením těchto tří kláves: Shift, Command a 3. Pokud se v rohu obrazovky objeví miniatura, kliknutím na ni můžete snímek obrazovky dále upravit. Nebo počkejte, až se snímek obrazovky uloží na plochu.

Jak vyříznout část obrazovky

Používání nástroje Výstřižky, když máte myš a klávesnici:Stiskněte klávesu s logem Windows + Shift + S. Zatímco budete vybírat oblast výstřižku, plocha ztmavne.Obdélníkový režim je vybraný ve výchozím nastavení.Snímek obrazovky se automaticky zkopíruje do schránky.

Jak zachytit obrazovku

Důležité: Tyto kroky fungují na zařízeních s Androidem 12 a novějším na většině obrazovek, které umožňují posouvání.Přejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit.Stiskněte současně vypínač a tlačítko snížení hlasitosti.Dole klepněte na Zvětšit záběr snímku.Pomocí oříznutí vyberte obsah, který chcete zachytit.

Jak uložit obrazovku

Stiskněte současně vypínač a tlačítko snížení hlasitosti. Pokud to nefunguje, podržte na několik sekund vypínač. Poté klepněte na Snímek obrazovky. Pokud ani jedna možnost nefunguje, přejděte na web podpory výrobce telefonu, kde najdete nápovědu.

Jak vystřihnout část obrazovky

Otevření nástroje Výstřižky a pořízení screenshotuStiskněte klávesu s logem Windows + Shift + S. Zatímco budete vybírat oblast výstřižku, plocha ztmavne.Obdélníkový režim je vybraný ve výchozím nastavení.Snímek obrazovky se automaticky zkopíruje do schránky.

Kde se ukládají screenshoty

Primárně se výstřižky ukládají do %UserProfile%\Pictures\Screenshots / %UserProfile%\Obrázky\Snímky obrazovky, a to jak snímky okna, tak výřezy (Win+Shift+S)How To Use Windows Snipping Tool Shortcuts In Windows 10https://helpdeskgeek.com/windows-10/how-to-use-win…

Jak se udělá fotka obrazovky

Pořízení snímku obrazovkyPřejděte na obrazovku, kterou chcete zachytit.V závislosti na telefonu: Stiskněte současně vypínač a tlačítko snížení hlasitosti.V levém dolním rohu se nachází náhled snímku obrazovky. Na některých telefonech najdete ikonu snímku obrazovky.

Kam se ukládají záznamy obrazovky

Otevřete si herní panel klávesovou zkratkou Win + G, kde v Galerii vidíte všechny záznamy videí a obrázků. Můžete je otevírat, odstraňovat nebo sdílet. V průzkumníku Windows 10 si otevřete cestu Tento počítač – Users – konkrétní uživatel – Videa a zde najdete složku Zachycení.

Co dělá alt F5

Slouží k aktualizaci (obnovení) otevřeného okna. Tzv. refresh.

Co je to F5

Informace o zkratce 'F5'

Význam: Aktualizace otevřeného okna.