Jak udělat screenshot obrazovky na PC?

Jak udělat Print Screen obrazovky na PC

Na tabletech současně stiskněte tlačítko s logem Windows + tlačítko snížení hlasitosti. (Snímek obrazovky se uloží do složky Snímky obrazovky ve složce Obrázky.)

Jak se dělá snímek obrazovky

Pořízení snímku obrazovky

Stiskněte současně vypínač a tlačítko snížení hlasitosti. Pokud to nefunguje, podržte na několik sekund vypínač. Poté klepněte na Snímek obrazovky.

Jak zachytit obrazovku

Zachycení screenshotu klávesovou zkratkou

Stiskněte na klávesnici klávesu PrintScreen (Prt Sc nebo Prt Scr). Jste-li na notebooku, může být nutné stisknout kombinaci kláves Fn+Prt Scr. Tato kombinace vyfotí, co máte momentálně na obrazovce a uloží do paměti (tzv. schránky).
ArchivPodobné

Jak upravit print screen

Přetažením ukazatele myši kolem objektu nakreslíte obdélník. Vyberete okno, například dialogové okno, které chcete zachytit. Zachytíte celou obrazovku. Když pořídíte výstřižek, zkopíruje se automaticky do okna nástroje Výstřižky, kde můžete výstřižek upravit, uložit a sdílet.

Jak udělat Print

Nejjednodušší cestou je stisk klávesy s označení Prt sc, Print Screen (na různých klávesnicích může být mírná odchylka v nápisu, ale vždy byste ji měli poznat). Někdy může být vyžadována kombinace s funkční klávesou Fn.

Jak udělat screenshot celé webové stránky

Nejjednodušším způsobem je vytvořit screenshot (printscreen) celé obrazovky. Stačí na klávesnici najít tlačítko PrintScrn. Často se nachází nad šipkami (v případě klasické klávesnice), nebo někde v pravé horní části klávesnice v případě notebooku. Tlačítko PrintScrn stiskněte, i když se na první pohled nic nestane.

Jak nahrávat obrazovku ve Windows 10

Nahrávání obrazovky a tvorba snímku ve Windows 10Win + Alt + R – Klávesová zkratka slouží pro spuštění nahrávání. Opětovným stiskem dojde k ukončení nahrávání obrazovky.Win + Alt + M – Zkratka pro aktivaci/deaktivaci mikrofonu při nahrávání.Win + Alt + PrtScrn – Touto klávesovou zkratkou pořídíte snímek obrazovky.

Jak udělat screenshot Poklepanim

Zapnutý funkce klepnutí na zadní stranu

Přejděte do Nastavení > Zpřístupnění > Dotyk a klepněte na Klepnutí na zadní stranu. Klepněte na Poklepání nebo Trojí klepnutí a vyberte akci. Dvojitým nebo trojitým klepnutím na zadní stranu iPhonu pak spustíte nastavenou akci.

Jak uložit snímek obrazovky

Stisknutím tlačítka PRINT SCREEN zachytíte obrázek celé obrazovky a zkopírujete ho do schránky v paměti počítače. Potom můžete obrázek vložit (CTRL+V) do dokumentu, e-mailové zprávy nebo jiného souboru. Kde je tlačítko PRINT SCREEN Text, který vidíte na klávesnici, může být PrtSc, PrtScn nebo PrntScrn.

Co to je snímek obrazovky

Screenshot čili snímek obrazovky zachycuje to, co v daný okamžik vidíte na displeji. Tento snímek pak můžete v podobě obrázku uložit a následně umístit například do rozepsané zprávy nebo dokumentu.

Jak udělat Vystrizek na pocitaci

Používání nástroje Výstřižky, když máte myš a klávesnici:Stiskněte klávesu s logem Windows + Shift + S. Zatímco budete vybírat oblast výstřižku, plocha ztmavne.Obdélníkový režim je vybraný ve výchozím nastavení.Snímek obrazovky se automaticky zkopíruje do schránky.

Jak udělat screenshot v Google Chrome

Chrome OSPřejděte na web, s nímž máte potíže.Stiskněte Ctrl + Zobrazit okna . (Na klávesnicích, které nejsou určeny pro Chrome OS, stiskněte Ctrl + F5.) Snímek obrazovky se uloží do složky Stažené soubory jako soubor ve formátu PNG.

Jak udělat Print Screen okna

Systém Windows ale nabízí i alternativu ve formě klávesové zkratky ALT + Print Screen. Takto se vyfotí pouze aktivní okno a není třeba ho zdlouhavě vystřihávat. Obrázek je uložen ve schránce Windows a zkratkou CTRL + V ho lze kamkoliv vložit. Takhle vypadá vyfocené okno.

Jak zapnout nahrávání obrazovky na PC Windows 11

Spusťte aplikaci nebo hru, kterou chcete nahrávat. Současným stisknutím klávesWindows + G spustíte aplikaci Xbox Game Bar. Klikněte na tlačítko Nahrávání nebo stiskněte klávesyWindows + Alt + R pro spuštění nahrávání. Vaše záznamy budou uloženy v nabídce Tento počítač > Videa > Záznamy.

Jak nahrávat obrazovku na PC Windows 8

Jak nahrát dění na monitoru

Zaznamenejte si dění na pracovní ploše do souboru a nechte si poradit známým či kamarádem. Použijte klávesovou zkratku Windows + R, zadejte příkaz psr a odešlete Enterem.

Jak dlani uložit obrazovku

Postup je následující:Otevřete NastaveníVyberte možnost „Rozšířené funkce“Klikněte na kartu „Pohyby a gesta“ (u některých modelů tento krok chybí)Rolujte dolů, dokud nenajdete položku „Dlaní uložit obrazovku“ a aktivujte ji.

Jak udělat printscreen bez tlačítka

Pokud vaše zařízení tlačítko nebo klávesu PRTSCN nemá, můžete pomocí kombinace kláves FN + klávesa s logem Windows + MEZERNÍK pořídit screenshot, který pak můžete „vytisknout”.

Jak se kopíruje obrazovka

Stisknutím tlačítka PRINT SCREEN zachytíte obrázek celé obrazovky a zkopírujete ho do schránky v paměti počítače. Potom můžete obrázek vložit (CTRL+V) do dokumentu, e-mailové zprávy nebo jiného souboru.

Jak vložit print screen do mailu

Přejděte do emailu, otevřete novou zprávu a v těle zprávy stiskněte kombinaci kláves CTRL + V – kopie obrazovky se ze schránky vloží do emailu.

Kam se ukládá snímek obrazovky

Primárně se výstřižky ukládají do %UserProfile%\Pictures\Screenshots / %UserProfile%\Obrázky\Snímky obrazovky, a to jak snímky okna, tak výřezy (Win+Shift+S)How To Use Windows Snipping Tool Shortcuts In Windows 10https://helpdeskgeek.com/windows-10/how-to-use-win…

Jak udělat snímek webové stránky

Použít standardní klávesu pro zachycení obrazovky PrintScreen (na některých klávesnicích Prt Scr ) a výsledek vložit do grafického editoru a uložit. Klávesovou zkratkou Alt + PrintScreen jde zachytit obsah pouze aktuálního okna.

Jak udělat screenshot celé webové stránky Mac

Stiskněte a podržte současně tyto tři klávesy: Shift, Command a 4. Přetažením zaměřovacího kříže vyberte oblast obrazovky, kterou chcete zachytit. Pokud chcete celý výběr posunout, podržte při přetahování mezerník. Chcete-li snímání obrazovky zrušit, stiskněte klávesu Esc.

Jak nahrávat obrazovku na notebooku

Pomocí klávesové zkratky Windows + G vyvoláte ovládací panel a dalším kliknutím už můžete nahrávat záznam obrazovky nebo pořizovat screenshoty. Délku trvání záznamu i kvalitu si můžete určit v nastavení.

Jak nahrát obrazovku online

Screen Recorder je snadno použitelný online záznamník obrazovky, který vám umožňuje nahrávat obrazovku přímo z vašeho prohlížeče. Nahrávání obrazovky se provádí lokálně na vašem zařízení samotným prohlížečem, takže vaše nahrávky nejsou přenášeny přes internet, což chrání vaše data a soukromí.

Jak natáčet na Windows 11

Spusťte aplikaci nebo hru, kterou chcete nahrávat. Současným stisknutím klávesWindows + G spustíte aplikaci Xbox Game Bar. Klikněte na tlačítko Nahrávání nebo stiskněte klávesyWindows + Alt + R pro spuštění nahrávání. Vaše záznamy budou uloženy v nabídce Tento počítač > Videa > Záznamy.