Jak zjistit verzi PDF?

Jak zobrazit panel nástrojů v PDF

Chcete-li zobrazit nástroj Celá obrazovka v panelu nástrojů Běžné nástroje, klikněte pravým tlačítkem myši do oblasti panelu nástrojů a vyberte možnost Zobrazit nástroje pro zobrazení stránky > Režim Celá obrazovka.

Jak zjistím zda je soubor PDF a

Po otevření v Acrobatu se, je-li dokument ve standardu PDF/A, objeví nahoře na stránce modrá lišta s nápisem: Tento dokument je zobrazen v režimu PDF/A.
Archiv

Jak zjistit kdo vytvořil PDF

Adobe Acrobat Reader DC

Označení každého z podpisů obsahuje atribut CN pole Subject podpisového certifikátu, takže si můžete jméno autora podpisu rychle prohlédnout přímo v panelu Podpisy. Jak zjistíte úplné DN autora podpisu Úplné DN najdete v textovém poli v dolní části okna.

Jak se dostat do Zaheslovaneho PDF

Odemknutí souboru PDF odebráním hesla:Otevřete PDF v aplikaci Acrobat.Použijte nástroj Odemknout: Zvolte Nástroje > Ochrana > Šifrovat > Odstranit zabezpečení.Odeberte zabezpečení: Možnosti se liší v závislosti na typu zabezpečení heslem použitého v dokumentu.

Jak zobrazit soubory PDF

Jaký prohlížeč mám použít k zobrazení PDF souborů K zobrazení souborů můžete použít libovolný PDF prohlížeč, například soubory Google Chrome, Microsoft Edge, Firefox, Opera nebo Safari.

Jak nastavit PDF

Pravým tlačítkem klikněte na obrázek souboru PDF a potom vyberte možnost Vlastnosti. V dialogovém okně Vlastnosti pro daný soubor klikněte na tlačítko Změnit. Poznámka: Pokud je nastavení počítače spravováno správcem systému, je možné, že neuvidíte tlačítko Změnit.

Jak převést do PDF a

Po spuštění programu PDF-XChange Editor Free otevřete požadovaný PDF dokument, následně v hlavním menu vlevo nahoře zvolte Soubor → Uložit jako (Ctrl+Shift+S). Objeví se dialogové okno s informací o názvu souboru a formátu. V políčku Uložit jako typ vyberte volbu PDF/A dokument.

Co to je PDF a

PDF/A je oficiální archivační verze formátu PDF definovaná v standardech ISO 19005-1:2005 a ISO 19005-2:2011. Jedná se o zúžení definice formátu PDF tak, aby bylo možné soubory uložené v PDF/A otevřít beze ztráty informace i všemi budoucími verzemi softwarových nástrojů.

Jak změnit metadata PDF

Vyberte Nástroje > Upravit PDF > Upravit text a obrázky. Vyberte objekt, klikněte na výběr pravým tlačítkem myši a vyberte příkaz Zobrazit metadata.

Jak upravit metadata

Klikněte na dotčený soubor pravým tlačítkem myši a vyberte volbu Vlastnosti. Přepněte se na kartu Podrobnosti. Zde se nacházejí uložená metadata. Kliknutím na příslušný řádek je můžete začít měnit.

Jak zamknout PDF proti úpravám

Poté vyberte možnost Nástroje > Chránit > Další možnosti > Zašifrovat pomocí hesla.

Jak převést PDF do Wordu zdarma

Převod souborů PDF do formátu WordKlikněte na tlačítko Vybrat soubor výše nebo přetáhněte soubor do zóny pro přetažení.Vyberte soubor PDF, který chcete převést do formátu DOCX.Acrobat soubor automaticky převede z formátu PDF na upravitelný dokument aplikace Word.

Jak přepnout PDF na Word

Převádějte soubory PDF do Wordu pomocí aplikace Acrobat

Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. V pravém panelu zvolte nástroj Exportovat PDF. Zvolte možnost Microsoft Word jako formát exportu, a pak zvolte možnost Dokument Word.

Jak otevřít interaktivní PDF

Klikneme proto na soubor PDF pravým tlačítkem a otevře se nám menu s nabídkou. Vybereme „Otevřít v programu \ Zvolit jinou aplikaci”. Z nabídnutých možností vybereme „Adobe Acrobat Reader DC“ a vybereme „K otevírání souboru . pdf vždycky používat tuto aplikaci“ a potvrdíme tlačítkem „OK“.

Jak konvertovat PDF

Online převod do formátu PDF nebo z nějKlikněte výše na tlačítko Vybrat soubor nebo přetáhněte soubor do zóny pro přetažení.Vyberte dokument, který chcete převést.Adobe Acrobat se během chvilky postará o převod formátu PDF.Přihlaste se a převedený soubor stáhněte nebo sdílejte.

Jak změnit formát PDF

Zvolte Nástroje > Upravit PDF > Upravit . Text a obrázky, které můžete upravovat, jsou označeny pomocí tečkovaných obrysů. Vyberte text, který chcete změnit. Na panelu Formát na pravé straně můžete vybrat písmo, velikost písma nebo jiné možnosti formátování.

Jak převést práci do PDF a

Jak uložit soubor v MS Word do archivního formátu PDF/AOtevřít soubor.Záložka SOUBOR.Zvolit položku EXPORTOVAT.Zvolit VYTVOŘIT DOKUMENT PDF/XPS.Dále kliknout na ikonku VYTVOŘIT SOUBOR PDF/XPS.Zvolte v nabídce MOŽNOSTI volbu KOMPAKTIBILNÍ S NORMOU ISO 19005-1 (PDF/A)Export do PDF/A potvrdíte volbou PUBLIKOVAT.

Jak upravit vlastností PDF

Úpravy nebo přidávání metadat dokumentuZvolte nabídku ikony tří čar > Vlastnosti dokumentu (Windows) nebo Soubor > Vlastnosti dokumentu (macOS).Ze seznamu na levé straně vyberte Další možnosti.Chcete-li metadata upravit, proveďte libovolné z následujících úkonů a poté vyberte možnost OK.

Jak upravit vlastností pdf

Úpravy nebo přidávání metadat dokumentuZvolte nabídku ikony tří čar > Vlastnosti dokumentu (Windows) nebo Soubor > Vlastnosti dokumentu (macOS).Ze seznamu na levé straně vyberte Další možnosti.Chcete-li metadata upravit, proveďte libovolné z následujících úkonů a poté vyberte možnost OK.

Kde najdu metadata

Kde metadata najdete Všechny informace najdete po kliknutí na fotku pravým tlačítkem myši a zvolíte Informace o obrázku (Shift+Enter). Tam si vyberete, zda vás zajímají textové, fotografické nebo jiné informace. Tyto informace jsou také zobrazeny v pravém panelu v modulu Správce.

Jak zamknout PDF dokument

Zadarmo můžete zaheslovat pdf na www.pdfprotect.net (online služba, ale má i podobu aplikace). Buď do této služby nahrajete soubor z vašeho disku nebo z Google Drive či Dropboxu a pak už můžete přidat heslo.

Jak dešifrovat PDF

PDF Cracker je aplikace, která poslouží každému, který chce odstranit hesla ze zabezpečených PDF dokumentů. Po dešifrování PDF dokumentu můžete tento dokument upravovat nebo tisknout. Soubor lze otevřít v jakémkoli PDF prohlížeči. Podporovány jsou všechny verze programu Adobe Acrobat.

Jak z PDF udělat text

Otevřete PDF v aplikaci Acrobat. V pravém panelu zvolte nástroj Exportovat PDF. Zvolte možnost Microsoft Word jako formát exportu, a pak zvolte možnost Dokument Word.

Jak získat text z PDF

Kopírování specifického obsahu z PDF

Klikněte pravým tlačítkem na dokument a z rozbalovací nabídky vyberte možnost Nástroj pro výběr. Přetažením vyberte text nebo kliknutím vyberte obrázek. Klikněte pravým tlačítkem na položku a vyberte možnost Kopírovat.

Co otevírá PDF

Aplikace Acrobat Reader je jediný bezplatný prohlížeč souborů PDF, který umí otevřít všechny typy obsahu ve formátu PDF (včetně formulářů a multimédií) a pracovat s nimi. Přejděte na stránku pro stažení aplikace Adobe Acrobat Reader a klikněte na tlačítko Instalovat.