Kdo hledá důvody?

Kdo chce hledá způsob

kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody.

Kdo chce hledá výmluvy

„Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá výmluvy“

Kdo hleda cestu

“ „Kdo váhá, hledá důvody, proč nesmí. “ „Kdo váhá, hledá důvody proč nesmí.
Archiv

Kdo chce hledá způsob kdo nechce hledá důvod anglicky

Správně to je: „He who wants looks for a way; he who doesn't looks for an excuse.

Kdo chce hledá způsob kdo nechce hledá důvod Werich

Opravdu silní jedinci vždy hledají způsob, jak uspět, nebo jak se dostat k vysněnému cíli, bez ohledu na překážky. Jen ten, koho úspěch nezajímá, nebo ho nemyslí vážně, hledá výmluvy a důvody, proč to nejde. Vy takoví přece nejste. Pověste si tenhle motivační citát na zeď.

Kdo hrozny má a nejí je

„Kdo víno má a nepije, kdo hrozny má a nejí je, kdo ženu má a nelíbá, kdo zábavě se vyhýbá, na toho vemte bič a hůl, to není člověk, to je vůl. “

Kdo ví proč zvládne každé jak

Friedrich Nietzsche citát: Kdo ví, proč je na světě, snese každý způsob života | Citáty slavných osobností

Kdo chce hledá způsob kdo nechce hledá důvod Jan Werich

Opravdu silní jedinci vždy hledají způsob, jak uspět, nebo jak se dostat k vysněnému cíli, bez ohledu na překážky. Jen ten, koho úspěch nezajímá, nebo ho nemyslí vážně, hledá výmluvy a důvody, proč to nejde. Vy takoví přece nejste. Pověste si tenhle motivační citát na zeď.

Kdo dlouho hledí do propastí toho propast pohltí

Kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí. – Friedrich Nietzsche | Quotations, Inspirational quotes, Friedrich nietzsche.

Kdo se dívá do propastí

Friedrich Nietzsche citát: Kdo dlouho hledí do propasti, toho propast pohltí.

Co tě nezabije to tě posílí citát

Co mě nezabije, to mě posílí. Staň se tím, kým jsi. Zlepšeme sami sebe, tím se zlepší vše.

Kdo zápasí s nestvůrami ať se má na pozoru aby se přitom nestal nestvůrou a hledíš li dlouho do propastí Vhlédne pak propast i do tebe

„Kdo zápasí s nestvůrami, ať se má na pozoru, aby se přitom nestal nestvůrou. A hledíš-li dlouho do propasti, vhlédne pak propast i do tebe. “

Co je to láska citáty

51 zamilovaných citátů o láscePro svět můžeš být jedna osoba, ale pro jednu osobu můžeš být celý svět.Láska není o tom, kolikrát řeknete "Miluji tě".Není to o tom, co vidím.Láska není něco, o čem se vypráví.Někoho milovat znamená především přijmout ho takového, jaký je.

Kdo nic neceka nic

„Kdo nic moc nečeká, nemůže být nikdy zklamaný.

Co to je citát

Za citát považujeme doslovné opakování zápisu či výroku určité osoby. Některé citáty využíváme pro vysvětlení nebo potvrzení vlastního názoru. Nejčastěji se setkáváme s citáty z uměleckých děl, s výroky slavných osobností a s citováním jiných autorů při psaní školních a vědeckých prací.

Kdo nic moc neceka nemuze být nikdy zklamany

Alexander Pope citát: Šťasten, kdo nic neočekává, neboť nebude nikdy zklamán. Citáty slavných osobností

Jak se parafrázuje

Jak parafrázovat. O parafrázování hovoříme tehdy, jestliže ve vlastním textu stručně a jednodušeji formulujeme myšlenku, která v citovaném zdroji byla prezentována podrobně. Parafrázování rozhodně neznamená, že bychom převzali původní myšlenku a jen v ní vyměnili některé ze slov.

Jak udělat přímou citaci

Přímá citace neboli citát je doslovně převzatý text, který uvádíme vždy v uvozovkách, můžeme jej i typograficky zvýraznit kurzívou. V případě delšího citátu než 40 slov nebo 4 řádky lze citát napsat do samostatného odstavce s odsazením 5 pt či o jeden bod menším písmem.

Jak někoho citovat

Existují dva základní způsoby, jak využít ve svém textu cizí informace či myšlenky: citace a parafráze. V citaci uvádíte doslovné znění svého zdroje a dáváte ho do uvozovek. Parafráze je naopak volným zopakováním myšlenek a do uvozovek se nedává. Pro obě ale platí, že je třeba původní text reprodukovat přesně.

Co se nemusí citovat

Kdy nemusíte citovatkdyž píšete z vlastní životností zkušenosti, vlastní postřehy, vlastní myšlenky a pod. nebo když popisujete výsledky vlastních pokusů či pozorovánípoužijete-li vlastní kresby, digitální fotografie, video, audio, atd.odkazujete-li na tzv.když používáte všeobecně známá fakta, např.

Jak citovat člověka

Obecná struktura:Jméno dotazovaného, relevantní informace o dotazovaném (podle zaměření práce) [typ sdělení].ANTLOVÁ, Marie, středoškolská učitelka [ústní sdělení].(práce se zabývá metodami výuky na středních školách)LUKASOVÁ, Pavla, zdravotní sestra FN Brno [ústní sdělení].

Jak udělat nepřímou citaci

Nepřímá citace neboli parafrázeformulujeme vlastními slovy, ale neměníme význam původní myšlenky.do uvozovek se neuzavírá

Kdy se nemusí citovat

Pokud jde o novou terminologiii nebo nový pohled na již používanou terminologii citujte. Nemusíme citovat (pkud jsou poprvé uveřejněny v daném textu): vlastní myšlenky, vlastní analýzy, výpočty, popis výsledků vlastních pokusů či pozorování. Pokud jsme je ale již někde publikovali, musíme sami sebe ocitovat.

Co všechno se cituje

Citujeme pokaždé, když přebíráme obsah z jiných děl(myšlenku, teorii, text, tabulky, grafy, statistická data apod.). Citovat bychom měli i myšlenky převzaté z rozhovorů (veřejně publikovaných i soukromých) a neveřejně dostupných pramenů.