Čím natřít práh?

Čím natřít práh u dveří

Nátěry dřevěných prahů jsou velmi důležité pro zajištění jejich dlouhotrvající ochrany. Proto vám doporučujeme vybrat si z kvalitních barev a laků značky Sikkens na nátěry dřevěných prahů. Tyto barvy a laky udrží vaše dřevěné prahy dlouhodobě krásné a chráněné.
Archiv

Čím natřít venkovní práh

Pokud bys chtěla dřevo, ale nějaký jiný odstín nebo barvu, tak nějakou lazuru nebo mořidlo a pak to opět přetřít parketovým lakem. Ale je možné to natřít i běžnou barvou na dřevo (např. Eternal, Balakryl), ale tím stratíš vzhled dřeva.
ArchivPodobné

Čím nalakovat Prahy

Odpověď: Pro nalakování dubových prahů v interiéru můžete použít kvalitní a tvrdý vodou ředitelný lak V1305 Lazurol Aqua super. Lak se vyrábí v polomatném a matném provedení a tvrdost nátěru je srovnatelná s nátěrem epoxidovým lakem S1300 Epolex.
Archiv

Čím natřít staré dřevo

K nátěrům dřeva potřebujeme barvy s roztažností právě proto, že dřevo stále mění svůj objem. Na běžné dřevěné výrobky můžeme použít vodou ředitelné krycí barvy Balakryl UNI nebo lazury Balakryl Dixol či Telux. Lazury se hodí na kvalitní, hezké dřevo, protože zvýrazňují strukturu dřeva.
Archiv

Čím natřít staré trámy

Odpověď: Pro povrchovou úpravu trámů a jejich přibarvení můžete použít tenkovrstvý lazurovací lak s 1023 lazurol classic nebo s 1035 lazurol topdecor ve vybraném odstínu. v případě potřeby je možné trámy předem pro preventivní ochranu dřeva proti dřevokazům napustit prostředkem s 1033 lazurol impregnační základ.

Čím přilepit práh

Čím upevnit práh Práh je místo, které velkou měrou zatěžujeme. Proto i jeho samotné přilepení vyžaduje speciální montážní lepidlo, které odolá velké zátěži a je určené pro náročné lepení. Pattex Profi Fix je montážní lepidlo, které se specializuje na lepení extrémně zatěžovaných ploch.

Jak přidělat práh dveří

Pokud je práh přišroubovaný vruty, povolte je a prkno sejměte. Je-li přibitý hřebíky, použijte hrubou sílu. Tu budete potřebovat i v případě, že byl práh mezi zárubně silou vtlačený. Byl-li k podlaze pouze nalepený, opatrně jej odsekněte od podlahy pomocí sekáčku nebo „majzlíku“.

Jak zvysit práh u dveri

zasouvací prahovou lištou. Pakliže vaše dveře postrádají práh, na který lze těsnění nalepit, lze uvažovat a instalaci nového prahu, lepším řešením je však zmíněná dodatečně namontovaná prahová lišta, příp. kartáčové těsnění na dveře.

Čím ošetřit staré dřevo

Použít lze různé lazury, nátěry, vosky, oleje i krycí barvy. Při použití v exteriéru se jistě osvědčí i napouštědla; napouštění dřeva je však možné pouze u opracovaného povrchu bez pryskyřice nebo mastnoty, přičemž samotný proces schnutí pak trvá i 20 hodin.

Jaký olej na dřevo

Jen minimální ztmavnutí dřeva docílíte i použitím kaméliového oleje, který navíc dobře chrání proti UV záření a pomalu vysychá. K ošetření dřeva se používá rovněž konopný, terpentýnový, pomerančový, ostropeřcový, teakový, ricinový či parafínový olej.

Jak zrenovovat Stare trámy

Na broušení starého trámu je vhodné použít výkonnější akumulátorovou nebo elektrickou vrtačku a ještě vybavenou hrnkovým brusným kotoučem. Ten zde použijte z důvodu, že perfektně odstraní zašlý prach a další nečistoty. Nasazení hrnkového kartáče do vrtačky s rychlosklíčidlem (Zdroj: Prima DOMA MEDIA, s.r.o.)

Čím natřít altán

Impregnační nátěr je základním kamenem péče o dřevěné altány. Chrání jej před houbami, plísní, modráním, červotoči a dalšími škůdci. Pro impregnaci je optimálním prostředkem spolehlivě působící fungicidní napouštědlo Xylamon.

Čím lepit na beton

Pattex Profi Fix je montážní lepidlo, které se specializuje na lepení extrémně zatěžovaných ploch. Snadno lepí běžné stavební materiály: beton, dřevo, kov, PVC, keramické dlaždice, suché zdivo, kachličky, obklady a desky. Využívá se například pro lepení schodových lišt, prahů a obkladů stěn.

Co dát pod práh dveri

Nejlepším řešením je zvolit pod dveře správný podkladový profil. „K zajištění správné tepelné izolace u prahové části vchodových dveří se dnes používá například podkladový profil z Purenitu.

Čím přilepit dřevěný práh

krok: přilepení prahu

Na přilepení můžeme použít montážní lepidlo, takzvané tekuté hřebíky, nebo montážní pěnu. Použijeme nízkoexpanzní pěnu, která tolik nenabývá. Naneseme ji na podkladový beton do tvaru vlnovky. Na ní položíme nový práh.

Co dát místo Prahu

Přechodové profily existují rovněž v mnoha šířkách – od úzkého a nenápadného profilu o šířce 14 mm až třeba po šířku 140 mm. Široké profily 80, 100 a 120 mm se dají velice úspěšně použít místo prahů a tím učinit váš byt nebo dům bezbariérovým (obr. 6).

Jak dlouho schne olej na dřevo

Aplikaci provádíme štětcem nebo válečkem. Důležité je si uvědomit, že tato báze olejů a vosků je po 8-10 hodinách pochozí, zaschnutá, ale konečné vytvrdnutí oleje v pórech dřeva trvá 10-15 dnů. Osmo schne oxidací, proto je třeba intenzivně větrat.

Jak nanášet olej na dřevo

Dřevo musí být před nanášením oleje zcela suché; v opačném případě se olej nevsákne a ochrana nebude dostatečná. Olej před nanášením dobře promícháme. Běžný olej nanášíme hadříkem, který nezanechává vlákna. Můžeme nanášet také štětcem nebo válečkem nebo dokonce špachtlí, stříkáním či máčením.

Jak vyčistit trámy

Stačí použít nádstavec a použít kartáč do úhlové brusky nebo do vrtačky. S adaptérem lze použít všechny kartáče vyjma délky 115 až 220 pro stroje značky Makita. Při použití s úhlovou bruskou je nezbytné dodržení maximálních otáček uvedených na každém kartáči.

Čím natřít venkovní pergolu

Na pergolu je vhodné použít lazury s obsahem přírodního oleje, které obsahují velký podíl aktivních látek. Takovéto kvalitní lazury obsahují 40 až 80% aktivních látek. Přičemž, čím větší podíl aktivních látek lazura obsahuje, tím méně nátěrů je zapotřebí.

Co nalepit na beton

Na keramiku i beton se dobře hodí jednosložková polyuretanová lepidla a dvousložková strukturální lepidla.

Jak zateplit vstupní dveře

Nejlepším způsobem, jak izolovat staré dveře, je přidat izolaci na samotné dveře. To můžete provést přidáním vrstvy polystyrenu nebo bublinkové fólie na vnitřní stranu dveří. Pokud chcete, aby zateplené vchodové dveře zevnitř zároveň i dobře vypadaly, vsaďte na čalounění.

Co dát pod dveře

Je potřeba instalovat pod vchodové dveře tepelně izolační podkladový profil, který je od spodního rámu až k hydroizolaci. Tento profil musí být dostatečně pevný a tepelně izolovaný, lze použít např: PURENIT, nebo MERINIT. Purenit – je vyroben z tvrzené polyuretanové pěny.

Čím natřít dřevo na postel

Správné nátěry

Pod světlé odstíny je vhodné použít základní barvu na dřevo Balakryl Základ. U ostatních barevných odstínů můžeme použít rovnou univerzální barvu Balakryl Uni Mat nebo Lesk ve 2–3 vrstvách. Velmi výhodné je přetření Balakrylu Uni Mat ještě bezbarvým interiérovým lakem Balakryl Sportakryl Mat.

Čím natřít pergolu diskuze

Nejlepším nátěrem k ochraně dřeva, zejména v exteriéru jsou podle jeho zkušeností lazurové nátěry. K nim patří jak obyčejný luxol, tak i dražší lazury renomovaných značek. Přestože už dnes existují lazury na vodní bázi, zkušenosti zejména z nátěrů v exteriérech mluví spíše pro lazury na bázi olejové.