Proč si pořizovat psa?

Co vše musím vědět Když si chci pořídit psa

Před výběrem pejska je nutné zvážit, zda někdo z rodiny není alergický na zvířecí srst a zda i ostatní členové rodiny souhlasí s pořízením pejska. Je také důležité se zamyslet, zda bude péče o pejska zajištěna i v případě, že Vy nebudete mít zrovna čas (budete v práci, ve škole, nemocní, na dovolené).
Archiv

Co pořídit psovi

Jednoznačně obojek (nebo ideálněji postroj), vodítko, misky, hračky (ne jednu, ne dvě, prostě hračky), kvalitní krmivo (či maso, pokud se rozhodnete krmit barfem a máte vše nastudováno), nějaké pamlsky a pelíšek či boudičku (nebo klec). Toto jsou věci, které byste ideálně měli mít doma ještě, než si přivezete štěndo.

Co je lepší pes nebo fena

Fenky jsou oproti pejskům věrnější, milejší a ochotnější k práci, jelikož je pro něj přirozené podřizovat se. Dokáží respektovat autoritu více osob a dětí. Zpravidla bývají menšího vzrůstu s nižší hmotností. Výhodu tak představuje nižší spotřeba krmiva.
Archiv

Kdy je nejlepší si pořídit štěně

Věk, kdy štěně již může opustit matku a sourozence a odchází tedy k novému majiteli do nového domova, by měl být alespoň 7 týdnů. V tu dobu by mělo být štěně již 1x očkováno a 3x odčerveno.

Co potřebuje pes k životu

Váš rozpočet: každý pes potřebuje veterinární péči a má své základní potřeby, jako je krmení, vakcinace, preventivní ošetření proti parazitům, hraní s hračkami, péče o srst atd. Nezapomeňte tyto výdaje započíst do svého rodinného rozpočtu, abyste zajistili celoživotní zdraví psa a jeho spokojenost.

Proč si pořídit štěně

Pes zlepšuje vztahy mezi lidmi

Podle nejedné studie pes zlepší vaše sociální kontakty. Navíc pokud máte pejska dospívajícího nebo tzv. psího puberťáka, má vůči druhým lidem větší empatii. Pro starší, osamělé lidi pak bývá pejsek dobrou záminkou jak si popovídat s druhými lidmi.

Co zvážit před pořízením psa

Otázky, které je třeba zvážit před pořízením psa:

Možná budete své malé děti muset naučit, jak se k psovi chovat. Budete nejspíš také muset zvážit, kde bude pes moci být, když budete pryč, protože malé děti by se psy neměly být ponechány samy. Máte doma další zvířata

Kde si pořídit psa

Hledejte na internetu profesionální chovatele, kteří mají certifikovanou chovatelskou stanici. Většina takových chovatelů provozuje své vlastní webové stránky, kde najdete nejen jejich kontaktní údaje, ale také osvědčení a reference. Jakmile najdete spolehlivého chovatele, domluvte si s ním schůzku v místě chovu.

Jak poznat psa od feny

Fenku nebo pejskaFenky většinou bývají poslušnější a lépe zvladatelné i naprostými začátečníky, protože mají přirozený sklon se podřizovat, jsou submisivnější a celkově poslušnější.Pejsci často mívají sklon k dominanci a tvrdohlavému chování, proto jejich výchova vyžaduje v prvé řadě důslednost a pevnější ruku.

Jak pečovat o fenku

Prvních 30–35 dní neměňte krmení ani pohybovou aktivitu. Fenka může být více spavá, pohodlnější, mazlivější a většinou má větší chuť k jídlu. V druhé fázi březosti snižte zátěž a sledujte projevy únavy, fena sama začne měnit své chování a je celkově klidnější.

Jak dlouho musí být štěně doma

V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.

Jak často venčit štěně v noci

Ze začátku to provádějte tak 3x za noc. Vždy jej pak běžte vyvenčit, pochvalte jej, běžte domů a spát. Nehrajte si s ním, maximálně mu dejte hračku a běžte spát. Když se naučí chodit ven v pravidelných intervalech, bude to očekávat a měl by to vydržet.

Jak rozveselit psa

8 her, kterými rozveselíte a vycvičíte svého psaHry s míčem.Hry ve voděPřetahováníLoveníHlavolamy a hry pro psy.Hry v interiéru.Výcvik a školky pro štěňátka.Agility – zábavný sport pro psy.

Jak se zabavit se psem

Trénujte cviky a povely

Další možností, jak zabavit a unavit čtyřnohé, ale i dvounohé členy rodiny, může být překážková dráha. Vytvořte si doma improvizovanou opičí dráhu (podle věku dítěte a dovedností psa), na které spolu mohou závodit. Mohou podlézat stůl, dát si slalom mezi židlemi, přeskakovat překážky a podobně.

Co vedet před Porizenim štěněte

Kromě toho je potřeba přičíst i náklady na cesty za seznámení se s chovatelskou stanicí, rodičemi štěňat i štěňaty před samotným odběrem. Do dalších finančních bodů je potřeba přičíst kvalitní pelíšek, misky, kvalitní granule nebo stravu, na které bude štěně zvyklé, hračky, obojek, vodítko postrojek.

Kdy může pes oplodnit fenu

Feny hárají v průměru každých 6 měsíců (4 – 12 měsíců v závislosti na plemeni). Optimální období pro oplodnění feny trvá 48 – 72 hodin. Krytí je proto nutné naplánovat tak, aby k němu došlo před tímto obdobím nebo přímo v jeho průběhu. Může být potřeba provést více krytí, mezi nimiž se nechává dvoudenní interval.

Jak poznám že hárání je u konce

Začátek je znatelný díky zvětšení přezky ( = vulva, vnější pohlavní orgán). Následně se objeví výtok z pohlavních cest, který v průběhu mění svůj charakter. Říje končí ve chvíli, kdy již nezaznamenáváme žádný výtok z pohlavních cest a vulva se vrátí do normální velikosti.

Co se stane s fenou po kastraci

Kastrace má svá pro i proti

U fen se v důsledku snížení hladiny estrogenu může zvýšit chuť k jídlu, což ale nepředstavuje až tak závažný problém, pokud budete jako majitelé důslední a fenku nebudete překrmovat. Také může dojít ke změně kvality srsti. Může být jemnější a lámavější.

Jak ukazat psovi kdo je tady pánem

Velmi důležité je, dát psovi zřetelným, ale zároveň velmi kamarádským způsobem najevo, kdo je vůdcem smečky. Zvíře pak rychle pochopí, že velitelem jste tady vy a přizpůsobí se, aniž by pociťovalo strach nebo stres. Zkrátka vás začne respektovat, protože pochopí, že jste v pomyslné hierarchii nad ním.

Kde by mělo spát štěně

Pelíšek umístěte na klidné místo v domě, kde nebude rušeno procházejícími lidmi. Pokud jsou v domě děti, připomeňte jim, že mají nechat štěně klidně spát. Když vyberete místo na jeho pelíšek, nepokoušejte se ho přesouvat. Zajistěte, aby v noci spalo v tmavé místnosti.

Jak dlouho má být štěně doma

V prvé řadě by se mělo být se štěňátkem minimálně týden doma. Pro štěňátko je to šok, celou dobu byl se svojí smečkou, pořád si měl s kým hrát a pořád se o něj někdo staral. Najednou by měl být sám, případně s cizími kamarády a bez své původní smečky.

Jak dává pes najevo lásku

Psi projevují lidem náklonnost různými způsoby. Mohou ji projevovat tím, že se o vás opřou, přinesou oblíbenou hračku nebo vám nosí věci. Psi vyjadřují své emoce různými způsoby, od velmi jemných až po zcela zjevné, takže občas může být docela těžké určit, co je pozitivní a co negativní projev.

Jak se pozná smutný pes

Psi, kteří trpí depresí, jsou náhle méně aktivní, jsou jakoby zpomalení. Nadměrné olizování tlapek může být znakem psychických problémů. Depresivní psi si často olizují nebo okusují tlapky, aby se uklidnili. Psi, kteří se náhle skrývají nebo chtějí být sami, většinou něco trápí.

Jak psychicky unavit psa

Zde je několik způsobů, jak nejlépe unavit temperamentního psa:Vyzkoušejte mentální hru, která ho donutí přemýšlet.Dopřejte mu dostatek pohybu.Vyzkoušejte mu dát nějakou hračku na krmení, která ho zabavíPoužívejte jídlo jako motivaci pro výcvik a triky.Pořiďte mu dalšího psa jako kamaráda na hraní

Jak zamestnat mozek psa

10+1 aktivita se psemSe učit, se učit… Jeden z nejlepších způsobů, jak psovi zaměstnat hlavu, je jednoduše trénink, a to ať už učíte triky, či základy výchovy.Procházky.Nechte ho přemýšlet.Zkuste psí sporty.Dogfitness a cvičení na míčích.Objevujte svět.Zajděte na cvičák.Navštivte nějaký seminář